WYROBy Gumowe

Jak wygląda produkcja wyrobów gumowych?

Guma jest bardzo przydatnym materiałem, wykorzystywanym we wszelkich możliwych dziedzinach życia. Jest to surowiec, z którego wykonane są części dużych maszyn przemysłowych i nieprzemakalne buty. Naw czytaj więcej »

Joga dla dzieci piaseczno

Pijawki – jakie to leczenie?

Większość osób strasznie cierpi na bóle migrenowe. Najczęściej dotyka to kobiet które niestety borykają się z takimi bólami głowy w trakcie okresu, lub też tuż przed nim. Właśnie dlatego powinniście czytaj więcej »

ubranie strażackie

Profesjonalne ubranie strażackie

Bardzo dobre produkty ubraniowe, które będą dedykowane dla pracownika straży pożarnej to przede wszystkim muszą być artykuły, które zostały wykonane zgodnie z przepisami. Są odpowiednie certyfikaty j czytaj więcej »

łóżko sosnowe 180x200

Łóżko dla dwojga

  Łóżko w sypialni jest najważniejszym meblem i jego wybór w całym etapie urządzania powinien być na pierwszym palnie. Z powodów zdrowotno ekologicznych, najlepszym wyborem będzie łóżko drewniane. Te czytaj więcej »

pOZYCJONOWANIE stron Katowice

Przygotowanie portalu od podstaw

Dlatego właśnie warto dowiedzieć się dokładnie jak takie tworzenie portali powinno przebiegać, oraz dokładnie jak musi ono wyglądać. I w tym przypadku trzeba liczyć się z tym, że to właśnie agencje k czytaj więcej »

 

Jak wygląda produkcja wyrobów gumowych?

Guma jest bardzo przydatnym materiałem, wykorzystywanym we wszelkich możliwych dziedzinach życia. Jest to surowiec, z którego wykonane są części dużych maszyn przemysłowych i nieprzemakalne buty. Nawet małe dzieci używają gumy do ścierania śladów po ołówku. Urządzeń korzystających z unikalnych właściwości tego materiału jest bardzo wiele. wyroby gumowe otaczają nas każdego dnia. Warto więc dowiedzieć się jak wygląda produkcja elastycznej masy.

Jak powstaje guma?

Różne rodzaje gumy produkowane są w troszkę odmienny sposób. Subtelne modyfikacje zmieniają właściwości materiału. Dzięki temu wyroby gumowe mają tak szerokie zastosowanie. Praktycznie zawsze materiał powstaje w procesie wulkanizacji kauczuku. Niewiele odmian gumy powstaje innymi metodami. Kauczuk jest substancją naturalną pochodzenia roślinnego. Wulkanizacja to reakcja chemiczna, w wyniku której cząsteczki układają się w sieci. Proces ten musi być bardzo mocno kontrolowany. Wszelkie zmiany parametrów, takich jak ciśnienie, czy temperatura mogą wpłynąć na późniejsze właściwości materiału. Często powstałą substancję łączy się z innym substratem. Trwale połączone materiały nazywane są kompozytami. Wyroby gumowe składające się z tego tworzywa, to na przykład opony samochodowe.

Właściwości gumy

Guma może mieć różne właściwości, w zależności od odmiennych warunków produkcji materiału. Jest jednak pewna wspólna grupa cech, charakteryzująca wyroby gumowe.

Tworzywo jest wrażliwe na wysoką temperaturę. Niewiele energii potrzeba, żeby stopić materiał. Wyroby gumowe podczas spalania wydzielają czarny, trujący gaz. Tworzywo absolutnie nie przepuszcza wody. Charakterystyczna jest dość duża elastyczność elementów gumowych. Właściwość tą obserwuje się jedynie w konkretnych przedziałach temperaturowych. Stąd konieczność zmiany opon zimowych na letnie i odwrotnie. Letnie warunki, nadmiernie podnoszą temperaturę opony zimowej, przyspieszając jej eksploatację. Z kolei zimową porą, nieprzystosowane koła nie będą wykazywały dostatecznej elastyczności i przyczepności do asfaltu. W rezultacie droga hamowania wydłuży się znacznie.